Згідно пункту 2 Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соцзахисту населення,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 року № 187, через органи праці та соцзахисту населення забезпечуються, за рахунок коштів державного бюджету безкоштовними путівками до санаторно-курортних закладів:

  • інваліди усіх категорій;
  • ветерани війни;
  • особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • особи, зазначені в абзацах другому, третьому, четвертому і п’ятому частини першої статті 6 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань».

 

Особи, що перебувають на обліку в інших органах, путівки одержують за місцем їх пенсійного обліку.
Осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, забезпечує путівками Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, на підставі висновку МСЕК про необхідність лікування за прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання.


Путівки видаються особам, відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної  категорії осіб, в порядку черговості у міру надходження путівок. Для одержання путівки подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.