13 10 2020
Категорія: Офіційно (Пресс-релізи)

Інформаційне повідомлення по субсидіях


Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частини платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства, то меншою обов’язкова плата за житлово-комунальні послуги.

Для призначення житлової субсидії особа подає  структурному підрозділу з питань соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.

Зазначені заява і декларація можуть бути подані структурному підрозділу з питань соціального захисту населення особисто або надіслані поштою чи в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики.

Якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії, житлова субсидія не призначається.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію в окремих випадках може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися.

Крім того, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено, якщо громадянином укладено договір з надавачем послуг про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Також інформуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 №247 «Про особливості надання житлових субсидій» передбачено додаткові заходи щодо соціального захисту осіб, яких звільнено з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і які зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні. Так, при розрахунку житлової субсидії таким особам враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи за відповідний період.