12 02 2018
Категорія: Офіційно (Пресс-релізи)

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 29-ї річниці виводу військ із Афганістану


15 лютого в Україні відзначатиметься День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-а річниця виведення радянських військ з Афганістану.

З цієї нагоди 12 лютого 2018 року заступник голови обласної ради Валерій Лесков, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко зустрілись з активом Хмельницької обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану.

На початку урочистої зустрічі голова обласної організації ветеранів Афганістану Микола Приступа інформував присутніх про співпрацю членів організації з обласною владою, яка відбувається в рамках підписаної тристоронньої Угоди. Також було порушено питання дотримання соціальних гарантій даної категорії осіб, а саме забезпечення медичною допомогою та пільговим проїздом.

«Зараз на Хмельниччині проживає більше трьох тисяч воїнів-інтернаціоналістів, – наголосив у своєму виступі Микола Іванович. - Загалом на цій війні побувало 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3 тисячі 360 наших земляків – не повернулися до своїх рідних домівок. Серед них – і наші земляки. Сто дев’ять юних подолян заплатили життям за інтереси чужої країни. Двоє пропали безвісти».

Водночас Микола Приступа заначив, шо воїни-інтернаціоналісти не стоять осторонь, а активно беруть участь як в антитерористичній операції, так і у волонтерському русі.

Зі щирими словами подяки звернувся до своїх побратимів Валерій Лесков, який також брав участь у військових діях в Афганістані.

«Ваш бойовий гарт, як ніколи, потрібен і в ці нелегкі для України дні, бо люди, обпалені війною, особливо гостро відчувають такі важливі суспільні цінності, як мир і злагода, – сказав посадовець. – Ваша мужність і сьогодні додає сили духу захисникам територіальної цілісності нашої держави на сході країни».


З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 29-ї річниці виводу військ із Афганістану за активну громадську діяльність, участь у патріотичному вихованні молоді, вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, захист соціальних прав ветеранів, інвалідів, членів сімей загиблих Грамотою обласної ради було нагороджено Миколу Площинського, Романа Миклащука, Дмитра Сєрова. Подяку обласної ради оголошено Анатолію Безпальку, Володимиру Кімаківському та Івану Паращуку.