ПРОЄКТ

 

 

 

Про обласну комплексну програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2021 – 2022 роки.

 

 

Розглянувши подання голови Хмельницької обласної державної адміністрації та керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

 

 

ВИРІШИЛА:

 

 

  1. Затвердити обласну комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2021 – 2022 роки (далі – Програма, додається).

2. Рекомендувати районним, міським, селищним, сільським радам затвердити відповідні місцеві програми.

3. Рекомендувати Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації здійснювати координацію роботи з виконання заходів Програми.

4. Рекомендувати обласній державній адміністрації щорічно інформувати обласну раду про хід виконання Програми.

5. Доручити Департаменту фінансів обласної державної адміністрації щорічно в межах фінансових можливостей обласного бюджету передбачати кошти на фінансування заходів Програми.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення.

 

 

Голова ради                                                                                Віолета ЛАБАЗЮК

 

Додаток

до рішення обласної ради

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення обласної ради

від ______________ року

№ ________________

 

 

ОБЛАСНА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА

соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих

на 2021-2022 роки

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

 

1.

Ініціатор та розробник Програми

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації

 

2.

Співрозробники Програми

Департаменти фінансів, охорони здоров’я, освіти і науки, інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій, розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації, обласний центр соціальних служб, обласний центр зайнятості, Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство, Центрально-Західне міжрегіональне управління Міні­стерства юстиції (м. Хмельницький), Головне управління Держгеокадастру в області, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

3.

Відповідальний виконавець

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації

4.

Учасники Програми

Департаменти фінансів, охорони здоров’я, освіти і науки, інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій, розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації, обласний центр соціальних служб, обласний центр зайнятості, Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство, Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), Головне управління Держгеокадастру в області, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, волонтерські та громадські організації, центри надання безоплатної правової допомоги

5.

Терміни реалізації Програми

2021-2022 роки

 

6.

Джерела фінансування заходів Програми

Державний, обласний, місцеві бюджети, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

 

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

Відповідно до бюджетних призначень

 

Загальні положення

 

В умовах проведення АТО/ООС, заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій, не передбачених законодавством України, учасникам АТО/ООС та членам їх сімей, членам сімей осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в АТО/ООС, заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях ,  та членам їх сімей, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам їх сімей, членам сімей Героїв Небесної Сотні, осіб, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, відповідно до рішень обласної ради, з числа мешканців Хмельницької області (далі - учасники-добровольці) та вшанування пам’яті загиблих.

 

Мета Програми

 

Метою Програми є підвищення рівня соціального захисту учасників АТО,/ООС, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та учасників-добровольців підтримання їх належного морально-психологічного стану, поліпшення ефективності взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з регіональними громадськими організаціями та іншими юридичними особами. Також, створення у суспільстві атмосфери співчуття, підтримки та поважного ставлення до членів сімей загиблих учасників АТО/ООС, учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та учасників-добровольців.

 

Основні завдання Програми

 

Основними завданнями Програми є:

надання учасникам АТО, операції Об’єднаних сил, членам їх сімей, сім’ям  загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам-добровольцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України комплексних соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг;

соціальний супровід членів сімей учасників АТО, операції Об’єднаних сил, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України;

надання додаткових пільг, окрім передбачених законодавством;

увічнення пам'яті загиблих героїв тощо.

 

Очікувані результати виконання Програми

 

Результативний показник Програми - забезпечення всебічної підтримки з боку держави і суспільства зазначеним категоріям громадян, у тому числі дітям загиблих учасників АТО/ООС, учасників-добровольців та гідне вшанування пам'яті полеглих за Батьківщину.

Виконання визначених даною Програмою заходів підвищить рівень соціального захисту, поліпшить соціально-психологічний мікроклімат в родинах учасників АТО/ООС, сім’ях загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та учасників-добровольців, а також дасть можливість сім'ям отримати додаткові соціальні гарантії, сприятиме вирішенню інших соціально-побутових питань.

Також, виконання заходів Програми сприятиме підвищенню рівня поінформованості з питань соціальної підтримки зазначених категорій громадян, поліпшення ефективності взаємодії органів місцевого самоврядування та органів державної влади з регіональними громадськими організаціями та іншими юридичними особами у сфері підтримки учасників АТО/ООС, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців патріотичного виховання молодого покоління.

 

Фінансове забезпечення

 

Фінансування заходів щодо виконання Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів із залученням інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Щорічно при формуванні обласного бюджету планується передбачати цільові кошти для забезпечення виконання заходів Програми, виходячи з фінансових можливостей обласного бюджету.

Для забезпечення реалізації Програми передбачається також залучення благодійних внесків та гуманітарної допомоги.

 

Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Співвиконавці, визначені у Програмі, до 10 лютого щороку надають відповідальному виконавцю, Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, інформацію про стан виконання заходів Програми.

Відповідальний виконавець Програми подає узагальнений                            звіт про виконання Програми до обласної державної адміністрації для подальшого інформування обласну раду.

 

 

 

Директор Департаменту

соціального захисту населення

обласної державної адміністрації                                              Ірина КОВАЛЬЧУК

 


Напрямки реалізації та заходи Програми

№ з/п

Перелік заходів Програми

Термін виконання заходу

Виконавці

Джерела

фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. грн.

Очікуваний результат

1

2

3

4

5

6

7

Розділ І. Соціальна підтримка, медичне обслуговування учасників АТО, ООС, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО, ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та учасників-добровольців

Соціальний захист

1.

Внесення змін та доповнень у відповідні місцеві програми соціальної підтримки учасників АТО, ООС, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, ООС, постраждалих учасників Революції Гідності

до 01 лютого 2021 року

Райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

Місцеві бюджети та інші джерела незаборонені чинним законодавством

У межах бюджетних призначень із залученням коштів з небюджетних джерел

Забезпечення належного соціального захисту, медичного, культурного, освітнього обслуговування учасників АТО, ООС, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО, ООС, постраждалих учасників Революції Гідності

2.

Надання одноразової грошової допомоги сім’ям військовослужбовців, позбавлених свободи або зниклих безвісти у зв’язку із захистом незалежності, державного суверенітету та територіальної цілісності України у розмірі 50,0 тис. грн на сім’ю

2021-2022

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

Місцеві бюджети

У межах бюджетних призначень

Матеріальна підтримка сімей військовослужбовців, позбавлених свободи або зниклих безвісти у зв’язку із захистом незалежності, державного суверенітету та територіальної цілісності України


1

2

3

4

5

6

7

 

3.

Забезпечення 50% компенсації оплати за навчання учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та їх дітей протягом 2020-2021, 2021-2022 навчальних років, які здобувають освіту у закладах вищої освіти Хмельницької області приватної форми власності

2020-2021, 2021-2022 навчальних років

Департаменти освіти і науки, соціального захисту населення, фінансів обласної державної адміністрації

Місцеві бюджети

У межах бюджетних призначень

Поліпшення соціального захисту учасників АТО, ООС та їхніх дітей

 

4.

Забезпечення безоплатним харчуванням здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти осіб, загиблих під час проведення АТО, ООС; дітей, батьки яких були поранені під час проведення АТО, ООС; дітей, батьки яких є учасниками АТО, ООС

2021-2022

Департамент освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

Місцеві бюджети

У межах бюджетних призначень

Соціальний захист здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти осіб, загиблих під час проведення АТО, ООС; дітей, батьки яких були поранені під час проведення АТО, ООС; дітей, батьки яких є учасниками АТО, ООС

 

5.

Забезпечення безоплатним харчуванням вихованців дошкільних закладів освіти осіб, загиблих під час проведення АТО, ООС; дітей, батьки яких були поранені під час проведення АТО, ООС; дітей, батьки яких є учасниками АТО, ООС

2021-2022

Департамент освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

Місцеві бюджети

У межах бюджетних призначень

Соціальний захист вихованців дошкільних закладів освіти осіб, загиблих під час проведення АТО, ООС; дітей, батьки яких були поранені під час проведення АТО, ООС; дітей, батьки яких є учасниками АТО, ООС

 

6.

Першочергове влаштування дітей до закладів дошкільної освіти, один з батьків яких загинув є учасником АТО, ООС, постраждалим учасникам Революції Гідності або учасником-добровольцем

2021-2022

Департамент освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

Не потребує

Не потребує

Поліпшення соціального захисту членів сімей учасників АТО, ООС, один з батьків яких загинув є учасником АТО, ООС, постраждалим учасникам Революції Гідності або учасником-добровольцем

 

7.

Надання безоплатної правової допомоги щодо захисту прав учасників АТО, ООС, членів сімей загиблих (померлих) у часників АТО, ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців

2021-2022