22 07 2014
Категорія: Накази Департаменту

ПРОЕКТ НАКАЗУ


 

Про затвердження Порядку

використання коштів обласного

бюджету у 2014 році для надання

грошової допомоги громадянам, які

потребують дороговартісного лікування

 

На підставі статті 22 Бюджетного Кодексу України, рішення третьої сесії обласної ради від 02 березня 2011 року № 27-3/2011«Про обласну комплексну програму соціального захисту населення на 2011-2015 роки», рішення двадцятої сесії обласної ради від 14 лютого 2014 року № 1-20/2014 «Про обласний бюджет на 2014 рік» (зі змінами), з метою цільового та ефективного використання коштів обласного бюджету у 2014 році, передбачених для надання грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування,

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок використання коштів обласного бюджету у 2014 році для надання грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування, що додається.

 

2. Заступнику директора - начальнику управління фінансів, організації роботи стаціонарних установ та господарської діяльності – головному бухгалтеру Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.Гуриній передбачити у розрахунках до кошторису по КФКВ 090412 «Інші видатки на соціальний захист населення» за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар», КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» та КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» витрати на виплату вказаної допомоги, а також на придбання паперу, оплату послуг зв'язку, пов’язаних з виконанням функцій по наданню грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування.

 

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та Департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації від 24 березня 2014 року № 34/н / 114 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету у 2014 році для надання грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування», зареєстрований Головним управлінням юстиції у Хмельницькій області 25 березня 2014 року за № 21/1943.

 

4. Цей наказ набирає чинності після державної реєстрації в Головному управлінні юстиції у Хмельницькій області з моменту його оприлюднення.

 

5. Контроль за виконанням наказу залишаємо за собою.

 

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

 

_______________  С.Лукомська

 

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

 

_________________  Т.Косовська

ПОРЯДОК

використання коштів обласного бюджету у 2014 році для надання грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування

 

І. Загальні положення

 

1. Порядок використання коштів обласного бюджету у 2014 році для надання грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування (далі – Порядок), розроблено з метою цільового та ефективного використання коштів обласного бюджету, для забезпечення прозорості надання грошової допомоги.

 

2. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених в обласному бюджеті у 2014 році (далі – бюджетні кошти), за кодом функціональної класифікації видатків 090412 «Інші видатки на соціальний захист населення».

 

3. Головним розпорядником бюджетних коштів для надання грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування (далі-допомога) є Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації (далі – головний розпорядник коштів).

 

4. Персональні дані осіб, отримані у зв’язку з реалізацією цього Порядку, збираються, обробляються та використовуються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

 

ІІ. Умови надання допомоги

 

1. Допомога надається громадянам, що зареєстровані та проживають у Хмельницькій області (далі – одержувачі допомоги).

2. Для отримання допомоги одержувачі допомоги подають до головного розпорядника коштів такі документи:

заява (за зразком, наведеним у додатку 1) від особи, яка потребує дороговартісного лікування. Із заявою також можуть звернутися батьки (усиновлювачі), опікун, інша особа у випадках, встановлених законом (далі –представники);

копії паспорта та/або свідоцтва про народження дитини (у разі потреби - копії паспорта представника та документа, що підтверджує його повноваження);

копія документа, що підтверджує інвалідність (при наявності інвалідності);

копії виписних епікризів зі стаціонарів про захворювання, за яким передбачається лікування;

рішення (висновок) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я за місцем проживання одержувача допомоги щодо направлення хворого на лікування, згідно із Положенням про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я від 09 квітня 2008 року № 189, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 липня 2008 року за № 589/15280;

консультаційний висновок головного профільного штатного або позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за формою первинної облікової документації 028/о, що затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України 14 лютого 2012 року №110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за №661/20974;

копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті – копію відповідної сторінки паспорта;

довідки про доходи одержувача допомоги за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за допомогою.

3. Особи, яким у зв'язку з виконанням обов’язків по призначенню допомоги стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, іншу інформацію про приватне та сімейне життя одержувача допомоги, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

4. Допомога надається, як правило, не більше одного разу протягом бюджетного року.

При тяжкому перебігу хвороби Комісія по розгляду питань з надання грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування, при облдержадміністрації (далі - Комісія), може прийняти рішення про надання допомоги повторно протягом бюджетного року.

5. Допомога не надається:

1) для проведення лікування у приватних медичних закладах, санаторно-курортних закладах, а також медичних і санаторно-курортних закладах, розташованих за межами України;

2) для відшкодування витрат, понесених одержувачем допомоги за попередньо проведене лікування, за винятком, коли дороговартісне лікування проведено в проміжок часу з дати реєстрації головним розпорядником коштів заяви до дня проведення засідання Комісії;

3) у разі недодержання одержувачем допомоги вимог пунктів 4 та 5 розділу ІV цього Порядку.

 

ІІІ. Порядок надання допомоги

 

1. Рішення про надання (або відмову у наданні) допомоги та її розміру приймається на засіданні Комісії, яке оформляється протоколом.

При прийнятті рішення про визначення розміру допомоги члени Комісії керуються Переліком видів дороговартісного лікування, наведених у додатку 2 до цього Порядку.

2. Протокол Комісії не пізніше наступного дня після проведення засідання передається головному розпоряднику коштів.

3. На підставі протоколу Комісії головний розпорядник коштів у термін не пізніше ніж 5 робочих днів з моменту одержання протоколу приймає наказ про проведення виплати громадянам грошової допомоги, про що повідомляються одержувачі допомоги.

У разі прийняття Комісією рішення про перенесення розгляду питання щодо надання допомоги або про відмову у наданні допомоги повідомляється особа, яка подала заяву, із зазначенням причин.

5. Головний розпорядник коштів та Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації направляють копію наказу про надання допомоги відповідно начальникам управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів, начальникам управлінь охорони здоров’я Кам’янець-Подільської та Хмельницької міських рад, головним лікарям обласних, міських та районних лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання одержувача допомоги.

 

ІV. Виплата допомоги

 

1. Реєстрація зобов’язань, фінансування видатків, пов’язаних з наданням допомоги, та проведення таких виплат одержувачам допомоги здійснюються у межах асигнувань, згідно із Порядком реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 02 березня 2012 року № 309 (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 березня 2012 року за № 419/20732.

Виплата грошової допомоги здійснюється з моменту надходження коштів на рахунок головного розпорядника коштів.

2. Виплата допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів на особовий рахунок одержувача допомоги в установі банку (у разі наявності) або на поштове відділення за місцем його проживання.

3. Для перерахування коштів головний розпорядник коштів подає до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області платіжне доручення, Зведений реєстр виплати грошової допомоги переказів поштою (додаток 3) та Зведений реєстр виплати грошової допомоги громадянам через установи банку (додаток 4).

4. Протягом 30 днів після проведення дороговартісного лікування одержувач допомоги або його представник зобов’язаний надати головному розпоряднику коштів документи, що підтверджують проведення дороговартісного лікування (виписка з амбулаторної картки хворого або виписка з історії хвороби стаціонарного хворого, інші документи).

5. У разі невикористання коштів, виділених на дороговартісне лікування,  кошти повертаються головному розпоряднику коштів шляхом перерахування на його розрахунковий рахунок, відкритий у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Хмельницькій області.

6. Витрати головного розпорядника коштів, пов'язані з виконанням ним функцій по наданню допомоги, здійснюються :

1) за рахунок коштів по КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» - для придбання паперу, конвертів та марок для відправки службової кореспонденції;

2) за рахунок коштів по КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» - для оплати поштових послуг при перерахуванні коштів на поштові відділення за місцем проживання заявника;

3) за рахунок коштів по КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» - для виплати допомоги.

 

7. Бухгалтерський облік використання коштів здійснюється відповідно до діючого порядку організації бухгалтерського обліку.

 

8. Контроль за використанням коштів здійснюється головним розпорядником коштів.