26 11 2021
Категорія: Офіційно (Пресс-релізи)

Зміни до умов надання житлових субсидій


Зміни до умов надання житлових субсидій

 

15 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до умов надання громадянам житлових субсидій.

Зокрема, внесеними змінами надано право на отримання субсидії особам, у таких випадках:

- якщо у власності є мотоцикл вартістю менше чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, з якого призначається субсидія, або самостійно зібраний транспортний засіб, яким менше 5 років;

- якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);

- у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету, при цьому такі кошти не враховуватимуться до сукупного доходу сім’ї під час обчислення субсидії.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не впливатиме наявність іншого житла, яке розташоване у селищах міського типу, а також житла, на яке оформлено спадщину.

Також зазначеною постановою змінено загальну суму заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги, за наявності якої житлова субсидія не призначалась. До внесених змін ця сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). Відтепер житлова субсидія не призначатиметься у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).

Слід зазначити, що у разі звернення за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку такого опалювального сезону.