15 02 2012
Категорія: Соціальні проекти

“Міжнародне партнерство для розвитку демократії та сприяння реформам”: річний конкурс


Програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів”
Міжнародного фонду “Відродження”

РІЧНИЙ КОНКУРС 2012 РОКУ
“МІЖНАРОДНЕ ПАРТНЕРСТВО ДЛЯ РОЗВИТКУ ДЕМОКРАТІЇ ТА СПРИЯННЯ РЕФОРМАМ”

Мета конкурсу:
· посилення ролі громадянського суспільства у вирішенні суспільно значущих проблем та інтенсифікації реформ у соціальних сферах, пов'язаних із повсякденним життям і діяльністю громадян, через обмін найкращими міжнародними практиками й ідеями здійснення ефективних громадських ініціатив;
· сприяння процесам демократизації в посткомуністичному регіоні через розвиток міжнародної співпраці й об’єднання зусиль організацій громадянського суспільства.

Основні пріоритети конкурсу
Підтримуватимуться соціально спрямовані проектні пропозиції, які передбачатимуть порівняльний аналіз і напрацювання щодо практичного використання досвіду різних країн у впровадженні реформ і вирішенні суспільних проблем із безпосереднім залученням громадянського суспільства. Проектна пропозиція має робити наголос на ролі й завданнях громадськості та громадських організацій у вирішенні проблем в обраній аплікантами сфері.

Учасники конкурсу: громадські організації України

Пріоритетні міжнародні регіони: країни Східного Партнерства, нові члени ЄС, країни Західних Балкан, Чорноморського регіону, Росії та Центральної Азії тощо. При потребі до проектів, які Ви плануєте розробляти спільно з партнерами з вищевказаних регіонів, можливе залучення організацій та експертів із країн Латинської Америки, Південної Азії, Центральної Африки та Західної Європи.

Вітається залучення до проектів учасників із сільських місцевостей і партнерів із різних областей України й АР Крим.

Умови фінансування
Кошти буде надано на проведення практичних міжнародних зустрічей-обмінів, які є елементами ширших партнерських ініціатив і сприятимуть вирішенню конкретних актуальних проблем суспільства в контексті сприяння реформам.

Окремі етапи проектів можуть виконуватися як на території України, так і в країнах-партнерах. Програма фінансує переважно проживання та проїзд іноземних учасників, харчування й переклад під час проведення міжнародних заходів. Отже, необхідною умовою є наявність додаткових джерел фінансування проекту чи власного внеску організаторів. Зверніть увагу, що Програма не надає коштів на зарплату, гонорари й обслуговування міжнародних заходів. При виконанні підтриманого мережевою програмою “Схід-Схід” проекту на території партнерської країни дорожні витрати українським учасникам сплачує програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тематичні пріоритети (орієнтовний перелік) згідно з метою й основними пріоритетами конкурсу:
- самоорганізація та вплив громадянського суспільства (громадський моніторинг, адвокація, розвиток політик, міжсекторний діалог);
- належне врядування (зокрема е-врядування й е-демократія);
- європейська інтеграція (суспільний попит на європейську інтеграцію, використання можливостей Східного Партнерства);
- моделі й досвід регіонального розвитку;
- освіта (реформування законодавства, системи фінансування й управління школою; моніторинг якості освіти, аналіз освітньої політики, експертиза навчальних програм з історії, інклюзивна освіта);
- розвиток громадянської позиції молоді (дебати та критичне мислення, студентське самоврядування, молодіжна політика);
- міжетнічна толерантність (соціальна медіація, запобігання конфліктам, міжкультурний діалог), інтеграція ромів;
- впровадження гендерної рівності в суспільстві.

Механізм проведення конкурсу

Конкурс буде проведено у два етапи.

На першому етапі запрошуємо подавати концептуальну заявку (2-3 сторінки українською чи англійською мовою).
Концептуальні заявки слід надсилати електронною поштою на адресу kukharenko@irf.kiev.ua до 10 числа кожного місяця 2012 року, крім серпня.
Якщо Ваша ідея зацікавить Програмну раду програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” в Україні, Вам буде запропоновано розвинути концепцію у проектну пропозицію та подати її у визначений адміністрацією Програми термін. Результати розгляду концептуальних заявок Програмною радою Вам буде надіслано в письмовому вигляді впродовж місяця з дня подання концепцій.

На другому етапі буде розглянуто проектні пропозиції, розроблені на основі концептуальних заявок-переможців. Проектні пропозиції слід розробляти українською й англійською мовами згідно з відповідними аплікаційними формами програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів”.
Проектну пропозицію слід подати у двох роздрукованих примірниках (з печаткою організації та підписом керівника проекту). Також слід надіслати електронну версію проектної пропозиції на електронну адресу kukharenko@irf.kiev.ua .
Упродовж 7 робочих днів від моменту отримання проектної пропозиції Вам буде надіслано листа з реєстраційним номером проекту. Далі Програма інформуватиме Вас про рекомендації української Програмної ради та результати розгляду проектної пропозиції на міжнародному рівні.

Критерії оцінки концептуальних заявок і проектних пропозицій:
· відповідність ідеї проекту принципам діяльності програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” і пріоритетним напрямам Міжнародного фонду “Відродження”;
· відповідність місії фонду – розвитку відкритого, демократичного суспільства в Україні;
· конкретність і практичність очікуваних результатів;
· чіткий план реалізації проекту;
· умотивованість вибору країн, партнерів і учасників;
· проектна пропозиція також може бути частиною проекту, підтриманого іншою програмою фонду чи іншою донорською організацією.

Програма не підтримує:
· світових конгресів / щорічних конференцій;
· індивідуальних подорожей / участі в конференціях;
· мистецьких проектів / фестивалів; спортивних заходів, літніх таборів;
· консультацій / наукових досліджень / точних наук;
· окремих перекладів / публікацій;
· комерційної / фінансової / прибуткової діяльності.

Конкурс триває впродовж року. Бюджет конкурсу відкритий. Бюджет проекту – орієнтовно 100 000 гривень.

До початку реалізації проекту має залишатися мінімум 3 місяці від дати подання проектної пропозиції!

Зверніть увагу, що протягом року умови конкурсу може бути скориговано згідно з зауваженнями та пропозиціями представників громадськості.


Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують. Остаточне рішення щодо концептуальної заявки та проектної пропозиції перегляду не підлягає. Причин відмови в підтримці концептуальної заявки чи проектної пропозиції не повідомляють. Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і фізичним особам.

Проектні пропозиції слід надсилати поштою чи приносити на адресу: Програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів”, Міжнародний фонд “Відродження”, вул. Артема, 46, 04053, м. Київ.

Тетяна Кухаренко, директорка програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів”, kukharenko@irf.kiev.ua
Квашук Ольга, асистент програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів”,
kvashuk@irf.kiev.ua
тел.: (044) 461 95 00
факс: (044) 486 01 66

***

Мета програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” – розвивати співробітництво між представниками міжнародної громадськості для вирішення соціальних і соціально-економічних проблем, які виникли в перехідний період після розпаду Радянського Союзу та соціалістичної системи.

 

Джерело: МФ "Відродження"