18 10 2012
Категорія: Соціальні проекти

Конкурс проектів від Посольства Канади на 2012-2013 рік


Канадський фонд у 2012-2013 роках запрошує українські місцеві об‘єднання та організації розробити пропозиції та подати заявки на фінансування проектів.

Умови подання заявок див. нижче:

Стратегія Посольства Канади на поточний рік

За допомогою Канадського фонду місцевих ініціатив 2012-13, Посольство Канади в Україні має намір підтримувати українців у прагненні до розвитку громадянського суспільства в країні.  Створення соціальної згуртованості та відчуття приналежності є життєво важливими для функціонування будь-якого громадянського суспільства. Таким чином, головний пріоритет Канадського фонду в Україні на 2012-13 роки – підтримувати проекти, спрямовані на захист прав людини, сприяння демократичному управлінню та захист свободи слова і засобів масової інформації.  Посольство буде сприяти місцевим заходам, які спрямовані на підтримку та захист цих цінностей.  Завдяки таким проектам, Канадський фонд намагатиметься підсилити значення таких понять, як демократія, безпека і стабільність, у свою чергу, сприяючи подальшому запровадженню цих цінностей в Україні.

Громадянське суспільство починається зі спільноти. Місцеві громадські організації відіграють ключову роль у зміцненні соціального розвитку.  Будь-які проекти, спрямовані на підтримку та зміцнення дотримання міжнародних норм по правам людини, будуть ретельно  розглядатися, в тому числі проекти пов'язані з правами лесбійок, геїв, бісексуалів і транссексуалів в Україні.

Канадський фонд також може використовуватися місцевими громадськими організаціями для покращення життя бідних та маргінальних верств, включаючи жінок, дітей, молодь, видимі меншини, людей старшого покоління та інвалідів, за допомогою народних демократичних ініціатив.  Крім того, Канадський фонд розглядатиме заявки, які підтримують місцеві, орієнтовані на громаду зусилля в галузі енергоефективності, еко-туризму і створення робочих місць в сільській місцевості.

Свобода слова та засобів масової інформації є тим інструментом, за допомогою якого спільнота має змогу донести свою точку зору. Через Канадський фонд посольство буде підтримувати діяльність спрямовану на створення місцевого потенціалу засобів масової інформації та захист свободи слова.

Україна залишається країною фокусу для фінансування КАМР, діяльність якої також направлена на підтримку верховенства права та економічного розвитку.  При розгляді претендентів на фінансування від Канадського фонду, посольство прагнутиме підтримувати заходи, які підсилюють ці прагнення також.

Загальні положення

Протягом більше трьох десятиліть, Канада фінансувала малі проекти допомоги в країнах, що розвиваються через Канадський фонд підтримки місцевих ініціатив (КФМІ).  КФМІ – це програма, яка підтримує малі проекти, що пропонуються і реалізуються місцевими ГО та іншими народними об’єднаннями, сільськими радами, кооперативами та жіночими групами. Це дозволяє Канаді реагувати на місцеві потреби, працюючи на рівні громад.  Не менш важливим є той факт, що КФМІ служить зміцненню відносин Канади з громадянським суспільством та місцевими громадами і створенню мережі контактів в країнах по всьому світу.  Співробітники канадського посольства із нетерпінням очікують на співпрацю з вами, заради реалізації ваших ініціатив, присвячених внеску у розвиток вашої спільноти.

Які організації мають право подавати заявку?

Більшість КФМІ фінансування направлено на місцеві громадські організації (в тому числі неурядові організації) та інші установи, що працюють на місцевому рівні. Партнери можуть бути місцевими неурядовими організаціями (ГО), селищними або районними радами, суспільними групами і т.д.

Які проекти фінансуватимуться Канадським фондом місцевих ініціатив?

Проекти повинні бути направлені на вирішення існуючих потреб місцевих громад та відповідати тематичним пріоритетам Канади у сфері надання міжнародної допомоги: стимулювання сталого економічного зростання, підвищення продовольчої безпеки, створення можливостей для дітей і молоді, розвитку демократії та гарантування безпеки і стабільності. КФМІ гранти також можуть бути доступні в надзвичайних ситуаціях, для сприяння місцевим організаціям по наданню гуманітарної допомоги в ліквідації наслідків стихійних лих та надзвичайних ситуацій.

Канадський фонд також зосереджено на наскрізних темах сталого розвитку навколишнього середовища та гендерної рівності, тому проекти задля вирішення цих питань є гарним вибором. Канада прагне покращення залучення жінок до процесу прийняття рішень і просування прав жінок та дівчаток, оскільки їх права є невід'ємною, складовою і неподільною частиною загально людських прав. Крім того, екологічні міркування повинні бути завжди прийняті до уваги, і всі КФМІ проекти будуть проходити процес відбору для визначення необхідності повної екологічної оцінки.

Акцент буде зроблено на відповідальних та усталених проектах, які сприяють створенню потенціалу, розвитку та розширенню прав і можливостей громад. Крім того, дуже важливо, щоб запропоновані проекти демонстрували чіткі посилання на досяжні цілі і координатор КФМІ буде працювати з одержувачами, створюючи стратегії управління, що базуються на результатах, по відношенню до їх проектів.

Канадський фонд не фінансуватиме проекти,  які мають суто накладні витрати, пов'язані з управлінням організації, мають безперервний або періодичний характер, масштабне будівництво, і спрямовані на задоволення загальних бюджетних потреб.

Історії успіху 2011-2012

Гендерна рівність

За підтримки Канадського фонду громадська організація “Українська асоціація маркетингу” (м.Київ) успішно реалізувала проект “Школа-студія професійних тренерів та консультантів з питань гендерної рівності та соціальної справедливості в соціо-економічній сфері (сертифікаційний рівень)”.  Проект було спрямовано на систематизацію та гармонізацію існуючої політики та практики для запровадження систематичного та послідовного підходу щодо надання консультативної підтримки, навчальних та організаційних послуг організаціям та проектам, які працюють із вразливими верствами населення в Україні.  Ідея проекту була розроблена на основі аналізу ситуації з гендерною рівністю та соціальною справедливістю, що склалась на даний час в Україні. Розбіжності в розумінні концепції гендерної рівності та соціальної справедливості, неналежний рівень знань та практичних навичок в цих галузях, тощо, викликали серйозне занепокоєння з боку громади/провідних експертів з питань гендерної рівності та соціальної справедливості.  В рамках проекту 35 тренерів з усіх регіонів України були залучені до систематизації існуючих знань та навичок; учасники проекту підвищили свій освітній рівень та отримали новий всебічний досвід та практичні навички.  В процесі діалогу та співпраці були підтримані та посилені можливості усіх учасників проекту, спрямовані на запровадження належного управління, вдосконалення законодавчої бази, а також підвищення ролі медіа та професійного рівня журналістів. Багато уваги було приділено розповсюдженню інформації щодо результатів проекту: інформація була надіслана цільовим групам проектів ПРООН, IREX-Alumni, Жіночому консорціуму України, а також проектам, які здійснюються в Україні за фінансової підтримки Канадської агенції міжнародного розвитку.

Підтримка людей з обмеженими можливостями

Громадська організація “Крила ангела” (м.Тернопіль) використала грант Канадського фонду для підтримки дітей, що страждають від дитячого церебрального паралічу, та надала їм реабілітаційні послуги в Центрі гіпотерапії (лікування верховою їздою), створеному організацією "Крила ангела" у 2008 р.  Організація регулярно надавала реабілітаційні послуги 36 дітям в м.Тернопіль.  Абсолютно всі батьки відмітили поліпшення стану здоров’я дітей в результаті проходження занять з гіпотерапії. Три дитини почали самостійно ходити; багато дітей поліпшили свої мовні навички.  Інші фізичні функції також поліпшились: чотири дитини почали краще сидіти та ходити (три дитини зробили свої перші кроки); поліпшилась координація рухів, а гіперкінез зменшився.  Діти стали більш впевнені в собі та отримали мотивацію для подальшого особистого розвитку.  Обладнання, придбане для медичної реабілітації за  підтримки Канадського фонду,  доступне усім дітям в міській дитячій лікарні м.Тернопіль, що створює хороші умови для продовження діяльності проекту і після його закінчення.

Охорона навколишнього середовища

Завдяки гранту Канадського фонду Буковинська агенція регіонального розвитку (м.Чернівці) зробила внесок в поліпшення екологічної ситуації в м.Чернівці через промоцію велосипеду як екологічно сприятливого виду міського транспорту. Більше 100 000 тис. людей було поінформовано щодо використання велосипеду як екологічно «дружнього» та здорового виду міського транспорту через проведення кампанії з підняття обізнаності населення. В рамках проекту було створено 20 паркувальних майданчиків для велосипедів (загалом 50 паркувальних місць); розроблено та представлено 5 екологічних маршрутів (загальна протяжність 110 км), позначених спеціальними знаками; відповідна освітня робота проведена з 109 учнями з 5 загальноосвітніх шкіл м.Чернівці. Проект продемонстрував як активна промоція велосипеду та створення відповідної інфраструктури сприяють його популяризації та використанню як міського виду транспорту, позитивно впливаючи на розв’язання транспортних проблем та поліпшуючи екологічну ситуацію в місті.

Пріорітети 2012-2013

Враховуючи широке коло питань, охоплених програмою, Канадський фонд у 2012-13 роках запрошує українські місцеві об‘єднання та організації розробити пропозиції та подати заявки на фінансування проектів, що пов’язані з одним чи кількома наступними пріоритетами та напрямами діяльності:

  1. Захист прав людини
    • Підтримка ініціатив, які сприяють реалізації громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав для усіх членів суспільства
    • Підтримка проектів, спрямованих на інкорпорацію стандартів та принципів дотримання прав людини в діяльності  суспільних інституцій та програм, спрямованих на підвищення обізнаності, поваги та необхідності впровадження прав людини
    • Сприяння ініціативам, щодо зміцнення поваги до прав жінок та захисту дітей.

  2. Демократичне управління
    • Сприяння ініціативам, присвяченим кращому управлінню, вдосконаленню правової системи та антикорупційним заходам (робота проти усіх форм корупції, в тому числі здирство та хабарництво)
    • Підтримка проектів громадських організацій, що сприяють підвищенню обізнаності щодо ситуації з корупцією в Україні та найкращі антикорупційні заходи, що застосовуються за кордоном (у західних країнах та у сусідніх чи пострадянських країнах).

  3. Свобода слова та засобів масової інформації
    • Підтримка проектів громадських організацій, що поширюють цінності свободи засобів масової інформації та професійної журналістики
    • Підтримка ініціатив, які сприяють свободі думки та її вираження, включаючи свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими ЗМІ та незалежно від кордонів.

Проекти Канадського фонду повинні відповідати принципам орієнтованого на результати менеджменту. Тому проекти мають чітко відображати цілі проекту, очікувані результати та необхідні ресурси. Наскільки це можливо, проекти також повинні надавати базові індикатори, які будуть використовуватися для підтвердження прогресу у досягненні результатів.

Вимоги до подання заявок

Для отримання гранту Канадського фонду апліканти повинні відповідати наступним базовим вимогам:

  • бути зареєстрованими як українське громадське об‘єднання чи організація
  • мати змогу надати всі відповідні реєстраційні документи, видані українськими державними органами
  • мати діючий банківський рахунок у українській фінансовій установі
  • подати заповнену заявку на фінансування у формі, передбаченій Посольством Канади
  • бути спроможними продемонструвати реальну корисність для цільової аудиторії/клієнтів, особливо для жінок, дітей, молоді, меншин, інвалідів та/чи людей похилого віку
  • перевага буде надана пропозиціям, що відповідають стратегічним планам місцевої влади та мають активні партнерські стосунки з місцевою владою.

Наступні організації не можуть отримати фінансування за рахунок Канадського фонду:

  • політичні партії
  • військові організації
  • державні органи влади
  • організації, що в законодавчому порядку не зареєстровані українськими органами влади

Наступні проекти/напрямки діяльності не можуть бути профінансовані Канадським фондом:

  • Створення та реєстрація (перереєстрація) організації;
  • Надання прямої фінансової підтримки діяльності державних органів влади;
  • Політична діяльність;
  • Релігійна діяльність та релігійна пропаганда;
  • Діяльність, що веде до прямої або опосередкованої дискримінації будь-яких соціальних верств;
  • Проекти, спрямовані на отримання прибутку від діяльності;
  • поточні витрати, пов'язані із роботою організації (наприклад:  офісні приміщення, поточні витрати на комунальні послуги, придбання канцелярії тощо);
  • Будівництво або ремонтні роботи;
  • Закупівлі транспортних засобів та/ чи предметів розкоші та відповідних послуг;
  • Придбання товарів для розповсюдження у вигляді гуманітарної допомоги;
  • Заходи, які передбачають залучення ядерних технологій та/або об’єктів;
  • Проекти, що дублюють роботу попередньо виконаних проектів в рамках Канадського фонду та/чи проектів за фінансування інших донорів;
  • Пряма підтримка існуючих двосторонніх чи партнерських проектів за фінансування КАМР.

Всі ініціативи Канадського фонду повинні публікувати результати проекту у місцевих засобах інформації та зобов’язані розповсюдити результати серед інших громад та регіонів.

Фінансування

Як правило, максимальна сума гранту становить 50 тис. канадських доларів (приблизно 400 тис. грн., що може змінюватись залежно від коливань обмінного курсу). Внаслідок обмежених ресурсів фонду та великої кількості заяв на фінансування, слід відзначити, що гранти з максимальною сумою можуть бути ухвалені лише за надзвичайних обставин. Зазвичай, гранти надаються у сумі від 5 до 15 тис. канадських доларів (приблизно від 40 до 120 тисяч грн.). Апліканти повинні продемонструвати зобов’язання щодо проекту через залучення додаткових грошових та/чи матеріальних ресурсів. Апліканти мають забезпечити мінімум 40% грошових та/чи матеріальних ресурсів з інших джерел.

Строки

Кінцевою датою подання заяв на розгляд про фінансування у цьому турі є 9 листопада 2012 року. Після отримання всіх пропозицій вони будуть оцінені та класифіковані Посольством Канади відповідно до критеріїв оцінки, перелічених нижче. При прийнятті остаточного рішення про фінансування Посольство Канади залишає за собою право врахувати інші фактори. Посольство Канади також залишає за собою право прийняти чи відхилити будь-яку чи всі пропозиції. Загалом діяльність в рамках проекту повинна бути завершена до 31 березня 2013 року.

Подання пропозицій та критерії оцінювання

Заявки на фінансування мають подаватися англійською мовою, згідно аплікаційної форми. У випадку, коли англійська мова оформлення проекту може завадити організації подати пропозицію, можна звернутися до Посольства Канади в Україні про дозвіл на оформлення заяви українською мовою. У зв’язку з можливими значними витратами на переклад україномовних заяв, такі пропозиції будуть дозволені лише за виняткових обставин.  Запити стосовно україномовних пропозицій повинні бути зроблені принаймні за 10 днів до кінця подання заяв за телефоном координатора Канадського фонду: (044) 221-3145 або 050-443-5163. Для проектів, відібраних для подальшого розгляду, необхідно буде надати додаткові копії пропозицій.

Пропозиції будуть оцінюватися за наступним критеріями:

  • Спроможність виконання проекту та технічні можливості апліканта
  • Потенційний вплив на цільову аудиторію/ клієнтів та зв'язок з стратегічним планом місцевих органів влади
  • Менеджмент, орієнтований на результат
  • Інформування, розповсюдження інформації та медійна стратегія щодо публікації результатів проекту
  • Залучення наскрізних тем гендерної рівності та сталого розвитку навколишнього середовища

Запити

Запити слід направляти за адресою:

Посольство Канади в Україні

Поштова адреса: вул. Ярославів Вал, 31

Київ – 01091, Україна

Телефон:
(044) 221-3145; (050) 443-5163; (044) 590-3153
(в робочі дні, з 08:30-13:00 та з 14:00-17:00)

Факс:(044) 590-3157

E-mail: fund.canada@gmail.com та canadafund.kyiv@international.gc.ca

 

Джерело: Посольство Канади в Україні