26 09 2012
Категорія: Наради - семінари

В Ужгороді говорили про права людей з інвалідністю


У вівторок, 18 вересня, у м. Ужгороді розпочала роботу Міжнародна конференція «Права людей з інвалідністю, в тому числі жінок та дівчат на професійну орієнтацію, реабілітацію та зайнятість в контексті реалізації Плану дій Ради Європи щодо інвалідів та інших ключових документів».

В урочистому відкритті заходу взяли участь представник відділу соціального згуртування та інтеграції Генерального директорату демократії Ради Європи Володимир Чернега, директор Департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціального захисту України Оксана Полякова, голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида, міський голова Ужгорода Віктор Погорелов, міжнародні експерти.

Як зазначила Оксана Полякова, проведення в Україні чергової міжнародної конференції – це, з одного боку, контроль за виконанням державою взятих на себе зобов’язань у сфері дотримання прав людей з інвалідністю, з іншого  –  ознака довіри з боку Ради Європи.

У свою чергу, Володимир Чернега відзначив важливість процесу  адаптації у суспільство людей з обмеженими можливостями: "Чого тільки варті досягнення українських спортсменів, які у загальнокомандному заліку цьогорічної Паралімпіади посіли четверту сходинку. Цей результат показав усім нам, що незважаючи на фізичні вади, хвороби, можна досягати успіхів на світових спортивних аренах. Ці люди, тепер уже параолімпійські чемпіони, не закрилися у чотирьох стінах. Їм допомогли адаптуватися – і ось які це дало результати".

Олександр Ледида під час вітального слова відзначив: "Захист прав соціально незахищених верств населення, зокрема інвалідів – важливий обов’язок влади. Адже люди з особливими потребами, особливо діти, потребують пильної уваги та підтримки, допомоги в інтеграції у суспільство".

Опісля урочистої частини учасники міжнародної конференції перейшли до пленарних засідань.

Загалом форум тривав три дні. За цей час учасники обговорили комплексні підходи до реабілітації людей з інвалідністю, зокрема жінок та дітей; надання реабілітаційних послуг дітям та молоді; створення умов для незалежного проживання людей з особливими потребами. Також відвідали Закарпатський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів.

Під час роботи пленарного засідання "Створення умов для незалежного проживання (поза інституціями) та залучення людей зі нвалідністю до життя місцевої громади" перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації, Дідик Микола Миколайович, презентував досвід Хмельниччини у сфері розвитку та організації соціальних послуг для дітей та дорослих з інвалідністю.

Особливу уваги під час своєї презентації, Микола Миколайович, приділив розвитку мережі соціальних служб у сільській місцевості з метою наближення соціальних послуг до жителів сільських територіальних громад.

 

Джерело: Закарпатська обласна державна адміністрація, прес-служба ГУПСЗН Хмельницької ОДА